در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...
به بخش پلان های ویژه بروید و از مزایای ان برخوردار شوید

درج اگهی رایگان. با ما در صفحه اول گوگل باشید

نکات کلیدی در تشریفات ثبت افزایش سرمایه شرکت

نکات کلیدی در تشریفات ثبت افزایش سرمایه شرکت

آگهی رایگان
  • برای کسب و کار متفرقه
  • قیمت کل : توافقی
  •  email
  • email
  • تاریخ ثبت آگهی : ۱۳۹۶/۰۷/۰۴
  • آخرین بروز رسانی : ۱۳۹۶/۰۷/۰۴
  •    تهران تهران
  • 327 بازدید
  • تهران، خیابان جردن، خیابان دستگردی (ظفر) ، پلاک 277، ساختمان بانک خاورمیانه، طبقه 5، واحد 10

1- هیات مدیره پیشنهاد این افزایش را می دهد و لزوم افزایش سرمایه را توجیه می نماید و گزارشی درباره امور شرکت از بدو سال مالی در جریان نیز ارائه می دهد و اگر تا آن موقع مجمع عمومی نسبت به حساب های سال مالی قبل تصمیم نگرفته باشد، گزارش باید حاکی از وضع شرکت از ابتدای سال مالی قبل باشد. ( ماده 161 ل. ا. ق. ت و تبصره 2 آن )

2- بازرس یا بازرسان نیز گزارشی درباره پیشنهاد هیات مدیره تنظیم می نمایند و در آن گزارش درباره پیشنهاد هیات مدیره اظهار نظر می کنند. ( تبصره 2 ماده 161 ل. ا. ق. ت )

3- اساسنامه شرکت نمی تواند متضمن اختیار افزایش سرمایه برای هیات مدیره باشد و فقط مجمع عمومی فوق العاده می تواند برای این افزایش سرمایه اجازه دهد، برخلاف صدور اوراق قرضه که هم ممکن بود به اساسنامه واگذار شود و هم ممکن بود به تصمیم مجمع عمومی فوق العاده واگذار گردد. ( ماده 161 و 164 ل. ا. ق. ت )

4- مجمع عمومی فوق العاده اقدام به تشکیل جلسه برای تصمیم گیری در این باره می نماید و شرایط مربوط به فروش سهام جدید و تادیه قیمت آن را تعیین می نماید یا اختیار تعیین آن را به هیات مدیره واگذار خواهد کرد. ( تبصره 1 ماده 161 ل.ا.ق.ت )

5- مجمع عمومی فوق العاده می تواند خود تمام شرایط و زمان افزایش سرمایه را تعیین کند یا آن که به هیات مدیره اجازه دهد که ظرف مدت معینی که نباید از پنج سال تجاوز کند سرمایه شرکت را تا میزان معینی به یکی از طرق مذکور در این قانون افزایش دهد. ( ماده 162 ل. ا. ق. ت )

6- مادام که سرمایه قبلی شرکت تماماَ تادیه نشده است افزایش سرمایه شرکت تحت هیچ عنوانی مجاز نخواهد بود. ( ماده 165 ل. ا. ق. ت )

7- در شرکت های سهامی عام پس از تصمیم راجع به افزایش سرمایه از طریق انتشار سهام جدید باید مراتب از طریق نشر آگهی در روزنامه کثیرالانتشاری که آگهی های مربوط به شرکت در آن نشر می گردد به اطلاع صاحبان سهام برسد در این آگهی باید قید شود که صاحبان سهام بی نام برای دریافت گواهینامه حق خرید سهامی که حق تقدم در خرید آن را دارند، ظرف مدت معین که نباید کمتر از بیست روز باشد به مراکزی که از طرف شرکت تعیین و در آگهی قید شده است مراجعه کنند. برای صاحبان سهام بانام گواهینامه های حق خرید باید توسط پست سفارشی ارسال گردد. ( ماده 170 ل. ا. ق. ت )

8- در شرکت های سهامی خاص پس از تصمیم راجع به افزایش سرمایه از طریق انتشار سهام جدید باید مراتب از طریق نشر آگهی در روزنامه کثیرالانتشاری که آگهی های مربوط به شرکت در آن نشر می گردد به اطلاع صاحبان سهام برسد. ( ماده 169 ل. ا. ق. ت )


آدرس: تهران، خیابان جردن، خیابان دستگردی (ظفر) ، پلاک 277، ساختمان بانک خاورمیانه، طبقه 5، واحد 10

سایت: www.sabticall.com

تلفن: 9669-021

ایمیل: info@sabticall.com

هیچ دیدگاهی برای این آگهی ثبت نشده است

اولین دیدگاه را شما برای این آگهی ثبت کنید

جهت ارسال دیدگاه باید وارد حساب کاربری خود شوید

  ثبت آگهی رایگان